Gramy dla Michała

Michał urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Miał lekki niedowład kończyn lewych. Mając 18 lat wygrał walkę z nowotworem złośliwym kości kolana, co przypłacił amputacją silniejszej, prawej nogi na wysokości uda. Gdy ukończył 28 lat przeszedł udar mózgu, powodujący paraliż lewej części ciała. Po intensywnej rehabilitacji, w ograniczonym stopniu wróciła mu moc we wciąż słabej, lewej części ciała.

W 2013 roku dzięki wsparciu sponsorów i przyjaciół udało mu się uzbierać upragnioną kwotę konieczną do tego, aby zakupić nową protezę. Stan poprzedniej powodował, że Michał doznał kilkunastu bolesnych upadków. Po jednym z nich zdiagnozowano podejrzenie wstrząsu mózgu. Obecnie koszty eksploatacji jego protezy to 4 tys. zł rocznie. Dodatkowo za rok konieczna będzie wymiana połączonego z nią silikonowego lejka.


Michał pomimo tak wielu kłopotów ze zdrowiem był i nadal stara się prowadzić aktywny tryb życia. Mimo, że pracuje, koszty utrzymania protezy oraz dalszej rehabilitacji przewyższają jego możliwości finansowe. Wciąż szuka sponsorów, którzy chcieliby go wesprzeć. Postanowiliśmy mu pomóc! Tak narodził się pomysł koncertu "Gramy dla Michała". Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się do akcji i przekazać dla niego jakiekolwiek wsparcie finansowe, mogą to zrobić na konto:

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY”:
Bank Millenium S.A. 12 1160 2202 0000 0002 0909 8250
Z dopiskiem „Proteza nogi dla Michała Antoniuka”

Każdy darczyńca otrzyma potwierdzenie wpłaty darowizny w postaci dyplomów - podziękowań. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz